Abazoviq: PRESIM REZULTAT TË MIRË

Dritan-Abazovic-015-1Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka deklaruar që pret që partia e tij të arrij rezultat të mirë në zgjedhjet lokale në Ulqin.

“Presim rezultat të mirë në zgjedhje, para së gjithash për arsye se Ulqini është qytet në të cilin për shkak të karakteristikave të tija zgjedhjet janë sado pak më interesante se në komunat tjera. Ne kemi tubuar ekipin e ri, e cila është e gatshme të punoj për të mirën e të gjithë qytetarëve të cilët deri tani nuk ishin të aktivuar politikisht. Kemi potencial të konsiderueshëm njerëzor dhe jemi e vetmja parti e cila në thelb ofro diçka të re në Ulqin. Shpresojmë që  këtë do ta njohin votuesit dhe që do të reagojnë pozitivisht në këtë fakt”, tha ai në deklaratën dhënë portalit Kodex.me.

Sipas fjalëve të tija, Mali i Zi Pozitiv dallohet nga të tjerët, që do të thotë që nuk do të premtoj asgjë, përveç punës së përkushtuar, transparencës dhe qasjes së sinqertë ndaj punës publike.

Intervistën e plotë mund ta lexoni duke klikuar KËTU.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi