Abazoviq: TË SHKARKOHET KOMANDIRI I POLICISË NË ULQIN

Dritan AbazovicKomandiri i Policisë së Ulqinit, Goran Erakoviq duhet të shkarkohet, tha kryetari i Lëvizjes Qytetare URA Dritan Abazoviq dhe shtoi se në të kundërt dërgohet mesazhi se policia legjitimon dhe stimulon dhunuesit që të rrahin qytetarët pa kurrfarë pasojash.

Abazoviq sot, pas konferencës për shtyp, i tha gazetarëve se Erakoviq, i cili drejtoi aksionin në të cilin zyrtarët tejkaluan përdorimin e fuqisë, duhet të shkarkohet.

“Nëse nuk shkarkohet në 24 orët e ardhshme atëherë policia legjitimon dhe stimulon dhunuesit që të rrahin qytetarët pa kurrfarë pasojash. Nëse sot ai nuk shkarkohet atëherë Veloviqi është ai që urdhëron rrahjen e qytetarëve në çdo qytet të Malit të Zi”, tha Abazoviq.

Ai shtoi se nga policia të cilën e prezanton dhe e personifikon Veselin Veloviq nuk mund të pritet asgjë tjetër përveç situatash të tilla të ngjashme.

“Ky xhirim u krijua në vitin 2017. Njerëzi ishin nën presion dhe nuk guxonin ta publikonin. Çdo lokal ka xhirimin e torturës së policisë por nuk guxojnë ta publikojnë”, tha Abazoviq.

Ai apeloi tek qytetarët që çdo herë kur të kenë mundësi të xhirojnë tejkalimin e kompetencave ta bëjnë një gjë të tillë.

“Ne si parti ofrojmë, sa të kemi mundësi, që këto njerëz ti mbrojmë. Ky është skandal”, tha Abazoviq dhe shtoi se personat e dyshimtë janë brenda dhe në krye të policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë