Abazoviq: ULQINI DO T’I FITOI EDHE KËTO ZULLUMQARË

Dritan AbazovicNënkryetari i Lëvizjes qytetare URA Dritan Abazoviq ka deklaruar se është gjë e rrallë në botë që një qytet si Ulqini të jetë i varfër. “Nga ardhja e kësaj qeverisje në Mal të Zi qyteti është fundosur gjithnjë e më thellë nga viti në vit. Të gjitha privatizimit janë të gabuara, janë shembur hotelet më të mëdha, janë shkatërruar gjigantët ekonomik siç ishte Kriporja, ndërsa lulëzuan vetëm ndërtimi i egër dhe primitivizmi”, tha ai në intervistë për “Monitor”.

Abazoviq shprehu bindjen që “Ulqini, si shumë herë në historinë e vet të famshme, do të tejkalojë zullumin, do t’i fitojë këto zullumqarë dhe do të kthehet atje ku e lanë baballarët tanë”.

Ai theksoi që nga pesë çështje kyçe të cilët tash 25 vite brengosin komunitetin nacional shqiptar, asnjë nuk është zgjidhur. “Kemi të bëjmë me politik amatore të partive nacionale, e cila udhëhiqet vetëm për interesa personale, e mbështjellur me patriotizëm të rremë, rezultati i të cilës është standardi gjithnjë e më i dobët jetësor i popullit të cilin ato e përfaqësojnë”, shtoi Abazoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do