Abazoviq uron Ditën e komunës: Së pari të kemi shëndet dhe fat, ditët e mira do të vijnë

 

Dritan AbazovicKryetari i URA-së dr Dritan Abazoviq i uron kryetarit të komunës, kryetarit të kuvendit, këshilltarëve dhe qytetarëve të Ulqinit ditën e komunës tonë, e cila shënohen të shtunën e parë të muajit prill.

“Kësaj radhe muaji prill vjen ndryshe nga të tjerët që kujtojnë bedenat e Kalas shekullore. Rruget janë të zbraztë, ndërsa shtëpitë janë plotë. Shpresojmë që nga kjo situatë e vështirë që na ka kapluar, te dalim me te fortë dhe më të mençur. Me unitet dhe disiplinë do ta fitomë këtë betejë. Ulqini do të jetë përsëri ai i mëhershmi, i qeshur me shpirt mesdhetar dhe kosmopolit” thuhet ne urimin e Abazoviqit.

“Pavarësisht nga pandemia e korona virusit administrata e Ulqinit ishte ne minimumin historik. Por, tani nuk është koha e kritikave, është koha e veprimeve të përbashkëta. Për këtë një falënderim i vecant shkonë për mjeket, zjarrefiksat, punonjësit e shërbimeve komunale, shërbimeve te rendit publik, sektorit civil, medijat, afaristet dhe humanistet e qytetit tonë. Mu per këtë, kjo e shtune e pare e prillit le të simbolizojë një fillim të ri, një fillim të cilin shumë e shumë vite e presim. Të jemi të denjë të parëve dhe historisë tonë” shtoi Abazoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do