Ada: U RRAH BRUTALISHT ROJTARI I BARIT NË PLAZH

Tre grabitës të martën në mëngjes brutalisht e rrahën rojtarin e natës të barit në plazh “SFRJ”, Drazhen Gjakonoviq (31) nga Ulqini.

Siç shkruan “Pobjeda”, grabitësit i kaluan Gjakonoviqit pas shpine dhe e goditën me shufër, e pastaj u futën në atë objekt në grykë të Bunës dhe morën dy CD plejer, një kompjuter, një çantë me gjëra dhe para.

I lënduari Gjakonoviq ka 40 qepje dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Sulmuesit ndaj tij janë arrestuar.

Të hënën plaçkitësi i maskuar ka grabitur farmacinë, përball Shtëpisë së shëndetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…