Akcioni “Marta”: NDËR TË ARRESTUARIT DHE 32 VJEÇARI NGA ULQINI

Punonjësit e Drejtorisë së policisë, në bashkëpunim me Prokurorin e lartë të shtetit në Podgoricë kanë realizuar aksionin policor disa mujor me emrin “Marta”, në kuadër të cilit në pesë qytete të Malit të Zi janë arrestuar 16 persona për arsye të shpërndarjes dhe vënies së paligjshme në qarkullim të drogës, nga të cilët njëri është punonjës i policisë, ka lajmëruar të martën në konferencën për medie këshilltarja për marrëdhënie me publikun të DP Tamara Popoviq.

Ajo tha që me aksionin e koordinuar dhe të planifikuar në Podgoricë, Tivar, Nikshiq, Kotorr dhe Tivat janë ndërprerë disa zinxhir të shpërndarjes dhe vënies në qarkullim të kokainës, heroinës dhe suboteksit në territoret e këtyre qyteteve.

Me padi penale janë përfshirë 23 persona, nga të cilat 16 persona janë arrestuar, gjashtë persona janë në Entin për kryerjen e sanksioneve penale në Spuzh, derisa një person është akoma në kërkim. Ndër personat që të martën herët janë arrestuar është dhe M.S. (32) nga Ulqini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.

Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT
Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT

Me rastin e fillimit të realizimit të projektit “Furnizimi me ujë dhe rregullimi i ujërave të zeza në bregdetin e Adriatikut – V, Ulqin”, kryetari i Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari me bashkëpunëtorë

Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT
Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në fillim të javës së ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Delegacioni me kryeministrin do të përfshijë edhe një sërë ministrash

Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ
Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ

Kompania “Becovic Management Group” është duke punuar në rikonstruksionin e hotelit të saj “Mediteran”. Siç theksohet, deri në maj të këtij viti do të përfundojnë punimet për ndërtimin e “Ville Version”,

Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS
Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq bëri të ditur që së shpejti pritet të përfundojë adaptimi dhe rindërtimi i Urgjencës në Ulqin. Sipas tij, kjo dinamikë është është dakorduar të hënën në një bisedë