Aksident: NJË PERSON I LËNDUAR RËNDË

Amer Radonçiq nga Gucia rëndë është lënduar kur të mërkurën në mëngjes ka humbur kontrollin ndaj automjetit dhe është përplasur në dhomën e gjumit të familjes Bulakaj në Ulqin. Siç shkruan “Pobjeda”, asnjë nga anëtarët e kësaj familje nuk është lënduar, deri sa Radonçiqi ka thyer këmbën dhe brinjët dhe është transportuar në Qendrën klinike të Malit të Zi.

“Audi” i tij me tabela regjistrimi të Zvicrës është i dëmtuar krejtësisht. Të dhënat nga hetimi tregojnë që Radonçiqi ka lëvizur me shpejtësi prej 120 km në orë.

“Kemi menduar që është termet. Ishte e frikshme. Për fat të mirë, askush nuk vdiq”, tha Tun Bulakaj për gazetën e Podgoricës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…