Aksioni „Bosfor“: EDHE TODOROVIQ LIROHET NGA PARABURGIMI

Gjykata themelore, Osnovni SudPolicja Vesna Todoroviq është liruar dje nga i ashtuquajturi burgim prokurorial, mëson Portali Ul-info.

Ajo nën akuzën „keqpërdorim i pozitës zyrtare“ u arrestua të enjten, në aksionin policor të quajtur „Bosfor“.

Një ditë më herët nga paraburgimi u lirua vajza e saj, Karnela Shqekiq, e cila dyshohet se ishte bashkëfajtore në falsifikimin e dokumenteve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…