Aksioni “Taxi”: POLICIA E ULQINIT ARRESTON TRE PERSONA

Prangat, Lisice, Policia, PolicijaPunonjësit e Sektorit të Policisë Kriminalistike me punonjësit e Njësisë së Sigurisë në Ulqin, në aksionin me emrin kodues “Taxi” arrestuan B.I. (50), S.S. (32) dhe L.B. (45).

“Dyshohet se B.L. nga Ulqin kreu veprën penale kalimi i palejuar i kufirit shtetëror dhe trafikimi i njerëzve, si dhe veprën penale të bindurit për vërtetimin e përmbajtjes së pavërtet, thuhet nga policia, ndërsa transmeton CdM.

Për S.S. dyshohet se ka kryer veprën penale kalim i palejuar i kufirit shtetëror dhe trafikimi i njerëzve.

“Për veprën e njëjtë penale, si dhe për veprën penale mbajtja e palejuar e armëve dhe lëndëve shpërthyese dyshohet L.B.”, thonë nga policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…