Albulena: FITUAN 20 MEDALJE NË TURNEUN NË SARAJEVË

Albulena (2)Garuesit e Kik boks klubit “Albulena” në krye me trajnerët Agron Ujkashi dhe Jasmin Hot kanë arritur rezultat të madh në Grand Prix në Sarajevë, i cili u mbajt gjatë fundjavës.

Ato, në konkurrencën e 540 garuesve nga shtatë vende, kanë fituar 20 medalje: 2 të arta, 6 të argjendta dhe 12 të bronzta.

Medalje ari fituan Ardit Astafa, i cili përveç medaljes së arit fitoi edhe kupën për garuesin më të mirë në disiplinën Kick light, dhe Kadro Mollabeqiri.

Me medalje të argjendtë u stolisën: Amir Salaj, Antonio Lukiq, Ardian Ardi Gorana, Art Ujkashi, Basro Sadiku dhe Sara Lukoviq,  gjersa medalje të bronzta fituan: Amin Malushi, Amina Sadiku, Antonio Lukiq, Ardian Zaga, Darko Glenxha, Faruk Hasanaga, Kadro Molabeqiri, Mark Elezoviq, Melind Hasanaga, Refik Refko Molabeqiri, Sergej Karagjinoviq dhe Seki Shexx Asanović.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN
Presidentja e Kosovës në Mal të Zi: SOT NË PODGORICË, NESËR NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me ftesë të kryetarit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, po qëndron sot dhe nesër për një vizitë zyrtare në Mal të Zi. Presidentja Osmani Sadriu

Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi
Kryetari Bajraktari: Ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryetari i Ulqinit Omer Bajraktari, ka shprehur ngushëllimet e tij të thella për familjet dhe popullin turk në keto momente të vështira pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë. Qytetarët

Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore
Nimanbegu: Telegram ngushëllimi për tërmetin shkatërrues në Turqinë juglindore

AMBASADA E REPUBLIKËS SË TURQISË Sh.E.T. Mr. Barış Kalkavan, ambasador   Shkëlqesia Juaj, Si mik me lidhje të gjata historike me Republikën e Turqisë, qytetarët tanë dhe të gjithë shqiptarët ndjehen thellësisht

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo