Albulena: Lazar Klikovac kampion i “Grand Prix Bosna & Hercegovina 2019”

AlbulenaAnëtaret e klubit “ALBULENA” Ulqin morën pjese ne turneun ndërkombëtare “Grand Prix Bosnia & Hercegovina 2019” i cili u mbajt me 23.02.2019 ne Sarajeve.
Ky turne është i vendosur ne kalendarin e WAKO Federata Botërore e Kickboxit dhe konsiderohet si turneu me masiv ne regjion.

Garuesi ynë me i suksesshme ishte Lazar Klikovac, ne disiplinën Low Kick, ku fiton vendin e pare ne kategorinë -86 kg. per junior dhe vendin e dyte ne te njëjtën kategori per seniorë. Ai fitoi finalen ne rundën e dyte me ndërprerje dhe meçin eliminues per seniorë me nokaut teknik.
Medalje te argjendta: Basro Sadiku-Kick Light, Kadro Mollabeqiri-Point Fight, Antonio Lukiq-Kick Light, Ardian Gorana dhe Art Ujkashi-Point Fight.
Medaljet bronze: Sara Llukoviq, Edon Krasniqi, Nece Mollabeqiri-Point Fight dhe Kadro Mollabeqiri-Kick Light.
Falënderojmë sponsorët qe mundësuan pjesëmarrjen tone ne ketë gare:Unioni Demokratik i Shqiptarëve, SOLARIS, GRADJAKOMERC, MILLENIUM dhe SARS.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Media for All: NË ULQIN MBAHET KONFERENCA E MEDIAVE RAJONALE

Horizonti i Ri: TUBOHEN PËRFAQËSUESIT E MEDIAVE KRYESORE NË GJUHËN SHQIPE

Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT
Protesta e Kalalive për shkak të mungesës së ujit: MES PREMTIMEVE DHE RADIKALIZIMIT

“Në ditët në vijim do të marrim masa dhe veprime që të mundohemi t’i ndihmojmë qytetarët e Kalasë që të kenë një furnizim më të

Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE
Ulqin: NESËR PROTESTË E KALALIVE

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me ujin, banorët e Kalasë kanë paralajmëruar protestë. “Situata prej javësh është e padurueshme dhe nga mungesa e ujit

Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË
Edhe sot bllokimi i rrugës në Peçuricë: BLOKADA E RADHËS NË KRYTHË

Banorët e Mërkotit kanë organizuar të dielën për të tretën herë bllokimin e rrugës rajonale në Peçuricë. Kësaj radhe, siç kanë bërë të ditur, bllokada

In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje
In memoriam: FATMIR MILO NINAMBEGU(1951-2022)- Këthimi në vendlindje

U hap lajmi: në Njujork ndërroi jetë Fatmir Milo Nimanbegu.Ka qenë e ditur se disa kohë ka vuajtur prej sëmundjesë të rëndë, joshëruese. ​Në vitet

NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR
NELAJ: SHTYHET SEZONI I GJUETISË, FILLON ME 4 SHTATOR

Njoftojmë të gjithë gjuetarët dhe qytetarët e Komunës së Ulqinit, se hapja e sezonit të gjuetisë që ishte e paraparë të hapet me datën 07.08.2022