Amaneti: NDIHMË PËR 125 FAMILJE NË ULQIN

 

IMG-61e56dd9372872f2f1e9edb019245fe0-VSolidariteti dhe humanizmi i bamireseve vazhdon. Doren e miqesise VERIU ia shtron JUGUT, Ulqinit. Most spajanja je HAJRIZ BRCVAK i cili ka siguruar ndihme per 125 familje ne Ulqin ne vlere prej 6000 euro. Fondi humanitare HILAL nga Bijelo Polje dhe organizata humanitare AMANET-AMANETI nga Ulqini jane realizuesitbe kesaj ndihme. Amaneti i falenderohet perzemersisht zoteri Brcvak per donacion duke cekur qe keto pako me harzh elementare per jetese do te dergohen ne FSHATRAT e komunes se Ulqinit!

Falenderojme te gjithe vullnetaret dhe aktivistet te cilet kane treguar gatishmerine e tyre qe keto pako ushqimore t’i dergojne tek familjet ne nevoje!

Falenderojme te gjithe humanistet per kontributin e tyre qe secila familje ne nevoje te furnizohet ne kohen e duhur.

Lusim Allahun qe te gjitheve t’iu  pranoje sadakane. Amin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do