Avokati Lutovac: KOMUNA E ULQINIT NUK ËSHTË PËRGJEGJËSE PËR „K1”

Gjyqesori, Gjykatesi, Gjykata, Gjyqi, Sudija, Sud, Tuzilastvo, Prokuroria, TuziocAvokati i njohur nga Podgorica Branislav Lutovac ka thënë që komuna e Ulqinit nuk është përgjegjëse për “rastin K1” dhe që “Atlas grupi” i Dushko Knezheviqit nuk ka baza të kërkojë 10,5 milion euro për shkak të objekteve të prishur.

Ai për Informer ka thënë që ky problem është kompetencë e shtetit, e jo i komunës së Ulqinit. “Nëse shteti ka dhënë urdhër që para tre dekadave të prishen objektet në Plazhin e madh, atëherë Knezheviqi nga shteti duhet të kërkojë parat e përmendura. Komuna në këtë rast nuk është përgjegjëse për prishje, kështu që nuk duhet të jap llogari”, theksoi Lutovac.

Gjykimi për këtë rast do të vazhdojë në Gjykatën ekonomike në Podgoricë me 20 tetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre