Bajraktari: NË VEND TË HOTELEVE KEMI PARKINGJET

Omer Bajraktari 1Kryetari i Këshillit Komunal të Lëvizjes Qytetare URA Omer Bajraktari vlerësoi se për shkak të dispozitave të Ligjit të ri për Financimin e Vetëqeverisjes Lokale Komuna e Ulqinit do të humb mbi shtatë milion euro në periudhën e ardhshme pesëvjeçare.

Deri vitin e kaluar gjysma e mjeteve të cilat janë grumbulluar nga qiramarrja e të mirave detare në territorin e kësaj komune, kanë shkuar në arkën e qytetit.

“Kjo tani është skandaloze dhe le ti shërbejë për nderë partive nga Ulqini të cilat në mënyrë “heroike” përkrahin këtë politikë destruktive ndaj qytetit të tyre. Prandaj nuk duhet të habitemi as me “investimet” e mëdha nga ana e Të Mirave Detare në Ulqin. Për 20 vite nuk dëshiruan ta bëjnë as edhe një vend për lidhjen e barkave, i cili do të ishte funksional të paktën gjatë një stine. Mos të flasim si i kanë robëruar të gjithë lokacionet atraktive në qytet në të cilët në vend të hoteleve luksoze gjenden parkingjet prej makadamit”, tha Bajraktari në deklaratë për “Dan”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do