Bajraktari nga Katërkolla: URIME FILLIMIN E VITIT TË RI SHKOLLOR

Sot me rastin e ditës së parë për vitin shkollor 2023/2024 vizituam shkollën fillore “Bedri Elezaga”, kumtoi kryetari I Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari.

“Të dashur nxënës të institucioneve edukativo-arsimore të Komunes së Ulqinit, mësimdhënës dhe prindër të nderuar,

Më lejoni që në emrin tim personal dhe në emër të Komunes së Ulqinit t’u shpreh urimet më të singerta për fillimin e vitit të ri shkollor, duke u dëshiruar suksese në mesime dhe punë.

Kjo është një ditë gëzimi për të gjithë, veçanërisht për vogëlushët që ulen për herë të parë në bankat e shkollës dhe fillojnë rrugëtimin e tyre të gjatë për arritjen e sukseseve të jashtzakonshme.

I urojmë një vit shkollor plot suksese në garën e dijes!

Urime!“, shtoi Bajraktari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…

Ulqin: KRYEMINISTRI I KOSOVËS URON NIMANBEGUN

“Ulqini ka zgjedhur mbrëmë një kryetar të ri për ta drejtuar e përshpejtuar komunën kah rruga e përparimit qytetar e kombëtar dhe zhvillimit ekonomik e shoqëror. Kryetari i ri, z. Nimanbegu më parë ka qenë