Bajraktari: “OTRANT OLYMPIC” FITOI SPONSORIN GJENERAL; REXHA FALENDERON DHE PREMTON REZULTATE EDHE MË TË MIRË

“Për të vazhduar në rrugën e suksesit dhe zhvillimit të përgjithshëm të sportit në komunën tonë, me krenari njoftojmë anëtarët, tifozët dhe miqtë e Klubit të Futbollit ‘Otrant Olympic’ se klubi ka marrë një sponsor të ri gjeneral”, bëri të ditur në profilin e tij në FB kryetari i Komunës së Ulqinit, Omer Bajraktari.

Ai tha se ka qenë kompania Sunny Palace, e cila si pronare e re e truallit të ish-hotel “Galeb” ka dhuruar fonde të konsiderueshme për klubin tonë të futbollit.

Bajraktari shtoi se ky donacion sigurisht që nuk do të ishte i mundur pa përfshirjen e Qeverisë së Malit të Zi dhe vetë kryeministrit, Dr Dritan Abazoviq.

Kurse presidenti i KF “Otrant Olympic” Skender Rexha është shprehur i kënaqur që klubi ka marrë sponsor gjeneral.

“Falënderoj Sunny Palace, kryeministrin Abazoviq dhe kryetarin Bajraktari për angazhimin e tyre të madh ndaj klubit tonë. E gjithë kjo na obligon më tej në klub që të punojmë edhe më shumë në të ardhmen dhe të arrijmë rezultatet edhe më të mira në fushën sportive”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të martën, më 6 dhe 7 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: të hënën: në periudhën prej orës

Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT
Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT

Në fillim të Plazhit të Madh, në një sipërfaqe prej rreth 81 mijë metrash katrorë, do të ndërtohet një port peshkimi. Porti do të do të ketë dedikim të përzier, gjëgjësisht do të ketë 60  vende ankorime

OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI
OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI

Organizata Turistike e Ulqinit, nen organizimin e Organizates nacionale Turistike te Malit të Zi, po merr pjese për herë të parë në panairin e turizmit Balt Tour 2023, i cili do të mbahet në Riga nga data