Bajraktari: QEVERIA DHA PËLQIMIN, VETËM EDHE KUVENDI TA MIRATOJË PLANIN STRATEGJIK TË ZHVILLIMIT

Omer BajraktariMenaxheri i Komunës së Ulqinit dhe koordinatori i përpilimit të Planit strategjik të zhvillimit të komunës për periudhën prej 2016 deri në 2020, Omer Bajraktari, ka deklaruar që Ministria e ekonomisë ka dhënë pëlqimin në Propozimin e këtij dokumenti.

„Tani mbetet që këtë dokument jashtëzakonisht të rëndësishëm të ja dërgojmë Kuvendit komunal të Ulqinit i cili mund ta miratojë në seancën e parë të ardhshme“, shtoi ai.

Sipas fjalëve të tija, ky dokument është real dhe i realizueshëm dhe i përgjigjet sfidave të shumta me të cilat ballafaqohet komuna e Ulqinit.

Bajraktari shtoi se për herë të parë Komuna e Ulqinit vet po e hap e pavarur rrugën e vet zhvillimore, që do të thotë se po merr përgjegjësinë për zhvillim të përgjithshëm të qytetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do