Bajraktari: TË SHKËPUTEN TË GJITHË KONTRATAT PRIVATIZUESE NË ULQIN

Omer BajraktariMenaxheri i Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari ka thënë se duhet shkëputur të gjithë kontratat privatizuese në Ulqin.

„Sa i përketë ndërtimit të hoteleve të reja, unë jam pesimist, sepse nuk shoh që aty mund të iniciohet diçka. E pronarët e lokaliteteve ku ishin hotelet i kanë të gjitha parakushtet hapësinoro-planifikuese që, nëse dëshirojnë, nesër mund të nisin me investime“, deklaroi ai në intervistë për TV Vijesti.

Bajraktari tha se është më shumë optimistë sa i përket ndërtimit të akva-parkut. „Kemi gjetur lokacionin e ri dhe tani presim pëlqimin e Ministrisë së financave. Nëse ato reagojnë shpejtë, do të kemi akva parkun për sezonin e ardhshëm“, shtoi ai.

Menaxheri ftoi drejtuesit e Kuvendit komunal të Ulqinit që të vendosin në rend të ditës vendimin për formimin e Shërbimit të parkingut, që të paktën pjesërisht të zgjidhet problemi i komunikacionit në Ulqin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do