Basketboll: FITORJA E PESTË ME RADHË

Kosarkaski-Klub-Ulcinj-KK-Brod-Svjetlosti-150x150Basketbollistët e Ulqinit kanë fituar në ndeshjen e parë të xhiros së 15 të Ligës së parë Erste në basketboll skuadrën “Primorje” me rezultatin 83:70 (23:19, 19:14, 21:18, 20:19) dhe kështu mbajtën të gjallë shpresën për kualifikim në Superligë.

Ulqinakët deri në fund të pjesës së parë arritën epërsinë prej 8 pikësh, ndërsa në pjesën e dytë këtë epërsi e rritën dhe ndeshja përfundoi 83:70.

Më të mirët në skuadrën vendase ishin Nikolla Ivanoviq me 21 pikë dhe Darko Vujaçiq me 19.

Ulqinakët tani gjenden në mesin e tabelës me 22 pikë nga 15 ndeshjet e luajtura (shtatë fitore dhe tetë humbje).

Në xhiron e ardhshme Ulqini luan në Cetinë me skuadrën “Llovqen”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…