Barazhi: OTRANT – OLIMPIK PËRMBYS REZULTATIN DHE FITON

Otrant OlimpikFutbollistët e Otrant-Olimpikut me sukses kanë filluar ndeshjet e barazhit për hyrjen në Ligën e dytë futbollistike të Malit të Zi.

Ato sot në Murinë kanë luajtur me skuadrën e Polimles e cila ishte kampion i Ligës së regjionit verior.

Edhe pse në pjesë të parë ishin në disavantazh me rezultatin 2:1,  Ulqinakët me dy gola të shpejt përmbysën rezultatin dhe fituan 2:3.

Mbas kësaj fitoreje ato të lehtësuar presin i presin ndeshjet e radhës për hyrje në rangun më të lartë të garës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…