BARDHI: TELEGRAM NGUSHËLLIMI AMBASADORIT TË TURQISË

Mehmet BardhiI nderuari zotëri Ambasador Serhat Galip,
Me rastin e ngjarjes tragjike që ndodhi dje në Ankara, ku në sulmin barbar e terrorist humbën jetën 28 veta dhe u plagosën më se 61 persona, në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi  (L D në MZ) përfaqësueses së parë politike dhe të vërtetë të shqiptarëve në trojet veta etnike stërgjyshore, sot në Malin e Zi, pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta.

Ju lutemi që ngushëllimet tona t’ju përcillni: kryetarit, zotëri Rexhep Taip Erdogan, familjarëve të viktimave dhe të plagosurve si edhe mbarë popullit të Turqisë.

Të plagosurve u urojmë shërim të shpejtë.

Me respekt.

MEHMET BARDHI, prof. kryetar i LD në MZ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…