Bashkësitë Lokale në trevën e Anës së Malit: THIRRJE PUBLIKE DREJTORIT HAXHIBETI

Uji, VodaBashkësitë Lokale në trevën e Anës së Malit dërguan në redaksinë tonë Thirrjen publike ndaj drejtorit të SHPK “Ujësjellës dhe Kanalizime” Ulqin, Mr. Fuad Haxhibeti, të cilën e publikojmë në tërësi.

I nderuar Drejtor,

Për të dytin vit më rradhë në krye të institucionit që ju drejtoni kemi probleme më furnizimin më ujë për qytetarët e Anës së Malit. Problemi më furnizim më ujë vjen gjatë periudhës Prill- Tetor. Pasi problemin për furnizim më ujë , shumica e qytetarëve e shfaqin në sektorin e juaj në Katërkollë, dhe përgjigja është se në këtë periudh ju vazhdoni të bëni shkyçjen e njërës pomp në burimin e ujit në Lisna Bore duke kursyer  energjinë elektrike. Është mirë që kurseni energjinë elektrike dhe mbroni ndërmarrjen tuaj që drejtoni por qytetarët është më mirë ti furnizoni më ujë sepse janë ato të cilët paguajnë për këtë shërbim .

Të gjithë e dimë për cilësinë e ujit dhe investimet që bëhen në ujësjellës sidomos në trevën e Anës së Malit ku vazhdojmë të jemi të rrethuar më burime ujit të pijshëm dhe pjesa më e madhe e nuk ka ujë të pijshëm dhe obligohemi të përdorim ujin me tubacione kancerogjene të ndërtuar në shekullin e kaluar.

Poashtu duhet të ju potencojmë që zonat e larta duhet të paguajnë energjinë elektrike dhe ujin njëkohësisht sepse e vetmja mënyrë për furnizim më ujë është secili të ketë basenin dhe pompën e vet për furnizim më ujë.

Shpresojë që  sa më shpejtë ta zgjidhni problemin në fjalë.

Katërkollë , 28.04.2020.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre