Basketboll: FILLON ERSTE LIGA E BASKETBOLLIT

Kosarkaski-Klub-Ulcinj-KK-Brod-Svjetlosti-150x150Vikendin e ardhshëm fillon kampionati në Erste Ligën e parë A të basketbollit. Ekipi i Ulqinit në ndeshjen e parë në këtë sezon është mysafirë në Rozhaje, ku ndeshen me ekipin Ibar.

Në ndeshjen e ardhshme Ulqinakët do të presin në sallën e vet ekipin Teodo nga Tivati.

Po ashtu, basketbollistët e Ulqinit do të luajnë me 12 nëntor në një të tetën e finaleve të kupës së Malit të Zi me ekipin e Zetës 2011, e cila këtë fundjavë ka fituar Kotorrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…