Basketboll: FITORE E MADHE NË NIKSHIQ

KosharkaBasketbollistët e “Ulqinit” edhe një here kanë dëshmuar që kanë cilësi për kualifikim në Super ligë.
Ato mbrëmë në Nikshiq, në ndeshjen shumë interesante, me rezultatin 93:88, fituan favoritin, skuadren vendase të “Sutjeskës”.
I mbetet që tani të triumfojnë në ndeshjen e ardhshme, të shtunën, në fushë të vet kundër “Llovqenit” dhe të fitojnë vendin e pare në tabelën e Ligës së pare të Malit të Zi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…