Basketboll: FITORE E THELLË E „ULQINIT“

Kosarkaski klub UlcinjBasketbollistët e „Ulqinit“ arritën të shtunë mbrëma fitoren e radhës në xhiron e 13 të Ligës së parë Erste për basketbollistë.

Ato, në fushë të vet, thellësisht fituan skuadrën e „Danillovgradit“ me rezultatin 100:66.

Më efikasi në skuadrën vendase ishte Boshkoviq me 22 pikë, ndërsa lojën më të mirë e tregoi Amerikani Sheferd, i cili shënoi 17 pikë, kishte 12 asistime dhe shtatë kërcime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…