Basketboll: FITORJA E NËNTË E „ULQINIT“

KosarkaBasketbollistët e „Ulqinit“ arritën mbrëmë fitoren e radhës, të nëntën gjithsej, në Ligën e parë Erste në basketboll.
Ato në Bijello Pole fituan skuadrën vendase „Jedinstvo“ me rezultatin 88:75.
Më efikasi në skuadrën e Ulqinit ishte Bjelletiq me 22 pikë, ndërsa tre pikë më pak shënoi Amerikani Sheferd. Me 16 pikë u veçua edhe Peroviqi, përforcimi i fundit i skuadrës së „Ulqinit“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…