Basketboll: HUMBJA NGA LLOVQENI

Kosarka Ulcinj, Basketboll UlcinjBasketbollistët e Ulqinit kanë humbur sot nga Llovqeni në Cetinë 71:66 (16:12, 15:28, 21:11, 19:15) dhe praktikisht i kanë humbur të gjitha shanset për Super-ligë.

Ulqinakët e kanë luajtur shkëlqyeshëm pjesën e dytë të ndeshjes, kanë arritur epërsinë prej nëntë pikëve, por nuk kanë arritur ta mbajnë deri në fund.

Skuadra e Ulqinit mbas 16 xhirosh janë në vendin e shtatë të Ligës së parë Erste për basketbollistë me 23 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…