Basketboll: KK „ULQINI“ VAZHDON SERINË E FITOREVE

Kosarkaski klub UlcinjNë ndeshjen derbi të xhiros së 4 të ligës së parë Erste basketbollistët e Ulqinit të shtunën mbrëma në Danillovgrad vazhduan serinë e fitoreve.

Ato fituan skuadrën vendase me rezultatin 71:56, para së gjithash falë lojës së jashtëzakonshme të Amerikanit Sheferd, i cili shënoi 29 pikë.

Skuadra e Darko Vujaçiqit në katër xhirot e para kundër Ibrit, Primorjes, Jedinstvos dhe Danillovgradit arriti kosh – diferencën plus 77.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…