Basketboll: SHEFERD I SHKËLQYER NË FITOREN E „ULQINIT“

Kosarkaski klub UlcinjBasketbollistët e „Ulqinit“ arritën fitoren e re në Ligën e parë ERSTE të Malit të Zi.

Ato mbrëmë në Herceg Novi fituan lehtë skuadrën vendase „Primorje“ me rezultatin 83:64.

Më i miri tek Ulqinakët ishte amerikani Kasey Shefpherd, i cili shënoi 23 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…