Basketboll: TË SHTUNËN STARTON LIGA E PARË, ULQINI NIKOQIR

Kosarka, Basketboll, Ulcinj, UlqinTë shtunën e ardhshme, me 15 tetor, fillon gara në Ligën e parë Erste në basketboll.

Në xhiron e parë basketbollistët e Ulqinit presin në fushë të vet skuadrën “Teodo” nga Tivati.

Ulqinakët këtë sezon do të luftojnë për maje të tabelës sepse në periudhën e kaluar kanë sjell disa përforcime cilësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…