Basketboll: “ULQINI” LUAN NDESHJE VENDIMTARE PËR GJYSMËFINALE

Latkovic, Basketboll, KosarkaNdeshja me Teodon në Tivat, e cila do të luhet të martën, do të vendos se a do të kualifikohen Ulqinakët në gjysmëfinale të plej-ofit të Ligës së parë Erste në basketboll.

KK “Ulqini” në lojën kthyese para tifozëve të vet e fitoi skuadrën Teodo 60:52 (15:13, 14.12, 12:15 i 19:12) dhe kështu e barazoi rezultatin.

Teodo e fitoi ndeshjen e parë në Tivat me rezultatin 79:66.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…