Berlin: NË ITB PO PREZANTOHET OFERTA TURISTIKE E ULQINIT

IMG-2ca5379c2dda0c0b34ef8fbaef6b790d-VNë kryeqytetin e Gjermanisë të mërkurën solemnisht u hap panairi kryesor botëror i industrisë turistike, ITB Berlin.

Pritet që deri të dielën në këtë manifestim të jenë të pranishëm mbi 200.000 vizitorë.

Në ITB-në e sivjetmë merr pjesë edhe delegacioni i Organizatës Turistike dhe i Komunës së Ulqinit, të cilin e drejton sekretari për financa Mr. Sead Osmanoviq.

Me këtë rast në Berlin janë të pranishëm ministri i zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit Pavlle Radulloviq, sekretari i këtij resor Damir Davidoviq dhe drejtoresha e ONT të Malit të Zi Zhelka Radak – Kukaviçiq.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë