Biblioteka e qytetit: ANALISTI MALOKU DHURON LIBRA

Albinot Maloku, Ardita RamaGjatë vizitës në Ulqin politologu dhe publicisti nga Kosova, Albinot Maloku vizitoi Bibliotekën Popullore “Mirko Srzentiq” ku u prit nga udhëheqësja e Bibliotekës, Ardita Rama.

Me këtë rast Maloku e falënderojë znj.Rama për mikpritjen dhe i dhuroj kopje të librave të tij Bibliotekës Publike të Qytetit të Ulqin.

Titujt e librit për bibliotekën u konsideruan me vlerë për bibliotekën, duke u nisur nga fakti se në to flitet për shqiptarët sidomos në trevat jashtë Kosovës dhe Shqipërisë.

Problemi i cili pritet të zgjidhet për bibliotekën janë hapësirat e saja dhe digjitalizimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…