BKA: MUNDËSI PËR PËRFUNDIMIN E PRAKTIKËS SHTETËRORE

BKABiznis Klub Ana e Malit nisi një sërë programesh të dedikuara studentëve dhe të rinjve të diplomuar, me qëllim përgatitjen sa më të mirë të tyre për sfidat që i presin në jetën mbas studentore.

Një nga këto programe, ndoshta edhe më i rëndësishmi, do të jetë shërbimi i punësimit, i cili nënkupton lidhjen e të rinjve të diplomuar me kompanitë dhe institucionet e anëtarësuar në BKA. Këtu përfshihet seksioni i informacionit për të rinjtë si dhe krijimi i mundësive për përfundimin e praktikës shtetërore, në varësi të profileve që ato dëshirojnë të aplikojnë. “Sigurimi i përfundimit të praktikës shtetërore për çdo të ri të paraqitur është prioritet i joni”, pohojnë në BKA.

BKA fton të gjithë të interesuarit për përfundimin e praktikës shtetërore në kompanitë e anëtarësuara tek kjo organizatë, të ndjekin këto hapa:

Hapi 1 : Plotësojeni formularin. (Shkarkoni formularin: Aplikimi ne BKA)

Hapi 2 : Formularin e plotësuar dërgojeni në : BIZNIS KLUB ANAMALIT BKA – biznisanamalit@gmail.com

Hapi 3 : Rrini në kontakt për takimin e rradhës.

Afati për aplikim përfundon më 01. 10. 2013.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të marten, më 27 dhe 28 qershor, në periudhën, pa energji elektrike do të jenë vendbanimet e mëposhtme: të hënën,

Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE
Të hënën vazhdimi i mbledhjes të KK: NË REND TË DITËS EDHE ZGJEDHJA E NËNKRYETARËVE

Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ardian Mavriq caktoi për të hënën, datë 27.06.2022., me fillim nga ora 11:00, vazhdimin e mbledhjes së Dytë të seancës së parë të rregullt të Kuvendit të Komunës

Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin
Zëri: Shkolla e parë shqipe u hap më 1258 në Ulqin

Shkolla shqipe ka një traditë të gjatë. Nga hulumtimet e deritashme që kanë gjetur dhe publikuar studiuesit dhe gjuhës shqipe, shkollës shqipe dhe historisë së shqiptarëve vërtetohet se shkollat shqipe

Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23
Fakulteti në Ulqin: REGJISTRIMI I GJENERATËS SË RE TË STUDENTËVE PËR VITIN AKADEMIK 2022/23

Fakulteti i Studimeve të Biznesit Mesdhetar në Ulqin bëri të ditur se janë në vazhdim regjistrimet në studimet themelore akademike për vitin 2022/23. Siç thuhet, të gjitha informacionet mund të merren

Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA
Komuna: SOT FILLON ASFALTIMI I RRUGËVE TË GËRMUARA

  Komuna e Ulqinit njoftoi se të premten do të fillojë asfaltimi i rrugëve të gërmuara, i cili do të zgjasë disa ditë. Vetëqeverisja lokale u ka kërkuar falje qytetarëve që kanë vuajtur nga kjo situatë,