Braticë: ZJARRI PËRFSHIU SHTËPINË E VJETËR

IMG-6775d7285deec3634e7ed1b0c085e5ab-VNë Braticë, vendbanimin në rrethinën e Ulqinit, mbrëmë shpërtheu zjarri i cili shkaktoi dëme të mëdha materiale në një shtëpi, mëson Portali Ul-info.

“Lajmërimin e kemi marrë  në ora 22:15.
Objekt i vjetër dy katesh, nga flaket është përfshi pullazi dhe dyshemeja e katit të parë, ndërsa përdhesja është shfrytëzuar si shtallë ku ka mbajtur një kope me derra.
Dy krerë jane bllokuar nga zjarri derisa me intervenimin e zjarrfikësve është arritur te shpëtohen.
Demet materiale të konsiderueshme.
Intervenuar me tri autocisterna zjarrfikëse dhe 10 zjarrfikës -shpëtimtarë”, thanë nga Shërbimi i Mbrojtjes dhe i Shpëtimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË
Abazoviq: NË ULQIN NË SHTATOR FILLON NDËRTIMI I HOTELEVE TË KATEGORISË SË LARTË

Kryeministri i Malit të Zi Dr Dritan Abazoviq tha se Ulqini më në fund do të ketë hotele me pesë yje. Siç deklaroi ai, “Sunny

OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN
OT: MBI 40 MIJË MYSAFIRË TË REGJISTRUAR QËNDROJNË NË ULQIN

Edhe në mes te gushtit Ulqini shënon një vizitë të shkëlqyer, bëjnë të ditur nga Organizata Turistike. Siç theksohet, në rivierën e Ulqinit qëndrojnë 40.715

Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA
Sonte manifestimI tradicional: “DITËT E BAMIJEVE” NË KALA

Aktiviteti “Ditët e bamjes”, tradicionalisht për të pestën vit me radhë do të mbahet sonte, në sheshin Servantes në “Palata Venezia” në Kala, me fillim

Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE
Forca: A.LLUNJI KOORDINATOR PËR ULQIN DHE TIVAR NË TË MIRAT DETARE

  Nga Forca e re demokratike është kumtua që sot Asllan Llunji është emëruar Koordinator për Ulqin e Tivar në Ndërmarrjen të Mirat Detare. Asllani

Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT
Qeveria: GJITHÇKA GATI PËR FILLIMIN E NDËRTIMIT TË KOPSHTIT NË FUSHËN E ULQINIT

Ajo që është pritur prej shtatë vitesh, ndërtimi i çerdhes së re në Fushën e Ulqinit, është në prag të realizimit. Për këtë projekt kredia