Brenda dy dekadash: PREJ SIMBOLIT KRIPORJA U SHNDËRRUA NË LAKUN E ULQINIT

Solana foto 2 (1)Shteti në Kripore ka 0% të kapitalit, deklaruan nga Fondet Investuese Eurofond dhe Trend, si dhe nga Asociacioni Malazez i Aksionarëve të Vegjël.

Aksionet e Kripores janë blerë në bursë, gjersa nga viti 2011 ndërmarrja më e vjetër në Ulqin është shtyrë në gjendjen e falimentit.

Prej atëherë Këshilli për Privatizim i Qeverisë së Malit të Zi refuzon të jap mendimin se a është paguar kompensimi i tregut në procesin e privatizimit të kësaj kompanie.

Tash shtatë vite nuk bëhet as grumbullimi i kripës. Për hekur të vjetër u dërguan në gusht edhe shinat, transportuesi dhe karrocat.

Kështu Kriporja për vetëm dy dekada prej simbolit u shndërrua në lak në fytin e Ulqinit dhe të shtetit.

Disklajmer NEW 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat.

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë