Lajme nga kategoria

Aktualitete

Dje, u.d. drejtoresha e NP-së “Qendra për Kulturë – Ulqin, Adriana Hoxha, kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, Faik Nika, …
Dje, u.d. drejtoresha e NP-së “Qendra për Kulturë – Ulqin, Adriana Hoxha, kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, Faik Nika, …
Shoqata e Artistëve dhe Artizanëve “Globus Art” dhe Shoqata Kulturore Artistike“Olcinium”, në bashkëpunim me Komunën e Çairit në Shkup dhe restorantin “Parajsa e Sharrit” …
Shoqata e Artistëve dhe Artizanëve “Globus Art” dhe Shoqata Kulturore Artistike“Olcinium”, në bashkëpunim me Komunën e Çairit në Shkup dhe restorantin “Parajsa e Sharrit” …
  Të shtunën mbrëma në Sallën e madhe të Qendrës për Kulturë në Ulqin, Teatri “Teuta” organizoi shfaqjen e radhës “Sy n’sy me Bashkimin”. …
  Të shtunën mbrëma në Sallën e madhe të Qendrës për Kulturë në Ulqin, Teatri “Teuta” organizoi shfaqjen e radhës “Sy n’sy me Bashkimin”. …
Dizajnerja e talentuar ulqinake, Mahmudije Nimanbegu është zyrtarisht një nga dhjetë finalistët e “Muza Competition” . Prapa këtij projekti qëndron Unioni i Bashkive Shqiptare …
Dizajnerja e talentuar ulqinake, Mahmudije Nimanbegu është zyrtarisht një nga dhjetë finalistët e “Muza Competition” . Prapa këtij projekti qëndron Unioni i Bashkive Shqiptare …
Këtë vit shkollor nxënësit e Shkollës së muzikës dhe baletit morën pjesë në 8 konkurse dhe festivale:‘Sirmium Music Fest’- Sremska Mitrovica (online), ‘ Pjetër …
Këtë vit shkollor nxënësit e Shkollës së muzikës dhe baletit morën pjesë në 8 konkurse dhe festivale:‘Sirmium Music Fest’- Sremska Mitrovica (online), ‘ Pjetër …
Të hënën filloi manifestimi tradicional “Java e Arkivit”, të cilin e shënon edhe Arkivi i Ulqinit. Në kuadër të këtij manifestimi të enjten në …
Të hënën filloi manifestimi tradicional “Java e Arkivit”, të cilin e shënon edhe Arkivi i Ulqinit. Në kuadër të këtij manifestimi të enjten në …
I nderuar Kryetar i Keshillit Kombetar te Shqiptareve ne Mal te Zi z. Faik Nika I nderuar Kryetar i shoqates Bashkimi i Krijuesve Shqiptar …
I nderuar Kryetar i Keshillit Kombetar te Shqiptareve ne Mal te Zi z. Faik Nika I nderuar Kryetar i shoqates Bashkimi i Krijuesve Shqiptar …
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të fëmijëve , vogëlushët e  kopshtit “Arushi Pu” marrin pjesë në manifestimin ‘Rritemi me vallëzim” në Podgoricë. Drejtoresha e …
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të fëmijëve , vogëlushët e  kopshtit “Arushi Pu” marrin pjesë në manifestimin ‘Rritemi me vallëzim” në Podgoricë. Drejtoresha e …
Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN
Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në fillim të muajit të ardhshëm do të qëndrojë për një vizitë zyrtare dyditore në Mal të Zi, mëson Portali Ul-info. Në ditën e parë të vizitës së saj

Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)
Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)

Sot ishte një ditë e bukur në Ulqin, të cilën qytetarë të shumtë e shfrytëzuan për shëtitje apo punë në Ullishtë. Në të njëjtën kohë, disa vendosën të marrin pjesë në hapjen ceremoniale të një tjetër Festivali

Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën
Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën

Të martën, më 31 janar 2023, komunën e Ulqinit do ta vizitojë delegacion i Qeverisë së Malit të Zi në krye me kryeministrin dr. Dritan Abazoviq. Në delegacion me kryeministrin Abazoviq do të jenë ministri

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.

Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT
Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT

Me rastin e fillimit të realizimit të projektit “Furnizimi me ujë dhe rregullimi i ujërave të zeza në bregdetin e Adriatikut – V, Ulqin”, kryetari i Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari me bashkëpunëtorë