Lajme nga kategoria

Aktualitete

Ulqini këtë sezon është jo vetëm qendër turistike e rajonit, por edhe letrare. Në këtë qytet në dy javët e fundit kanë pushuar disa …
Ulqini këtë sezon është jo vetëm qendër turistike e rajonit, por edhe letrare. Në këtë qytet në dy javët e fundit kanë pushuar disa …
Festivali „Skena Verore“ ngadalë, njëjtë si sezoni veror, po i afrohet mesit, gjersa përmbajtjet kulturore po bëhen gjithnjë e më interesante. Të shtunën në …
Festivali „Skena Verore“ ngadalë, njëjtë si sezoni veror, po i afrohet mesit, gjersa përmbajtjet kulturore po bëhen gjithnjë e më interesante. Të shtunën në …
Mbrëmë në Ranë u hap solemnisht, për të 20 herë, manifestimi ndërkombëtarë tradicional kulturor “Panairi i Librit – Ulqin 2021”. Për sonte është planifikuar …
Mbrëmë në Ranë u hap solemnisht, për të 20 herë, manifestimi ndërkombëtarë tradicional kulturor “Panairi i Librit – Ulqin 2021”. Për sonte është planifikuar …
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të organizojë përurimin e librit “Pa idealizime” të autorit Islam Pali, të mërkurën, më 28 korrik 2021, …
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të organizojë përurimin e librit “Pa idealizime” të autorit Islam Pali, të mërkurën, më 28 korrik 2021, …
Këtë të enjte, 29 korrik 2021, në orën 20.30, në Ranë, fillon ngjarja tradicionale kulturore ndërkombëtare “Panairi i Librit – Ulqini 2021”, organizuar nga …
Këtë të enjte, 29 korrik 2021, në orën 20.30, në Ranë, fillon ngjarja tradicionale kulturore ndërkombëtare “Panairi i Librit – Ulqini 2021”, organizuar nga …
Të dielën, me 18 korrik, me koncertin e solistes së njohur Manjola Nallbani, fillon festivali i kulturës “Skena Verore”. Siç thanë për Portalin Ul-info …
Të dielën, me 18 korrik, me koncertin e solistes së njohur Manjola Nallbani, fillon festivali i kulturës “Skena Verore”. Siç thanë për Portalin Ul-info …
Profesoresha e Gjuhës dhe Letërsisë Malazeze Edona Bakalloviq ka fituar çmimin e parë për “Kritik dhe zanatin letrar” në Festivalin e 6 Ndërkombëtarë të …
Profesoresha e Gjuhës dhe Letërsisë Malazeze Edona Bakalloviq ka fituar çmimin e parë për “Kritik dhe zanatin letrar” në Festivalin e 6 Ndërkombëtarë të …

Klan Kosova: MYSAFIR MUNIB ABAZI – SI E KALOI ULQINI SEZONIN VEROR

Abazoviq: FILLON KTHIMI I PRONAVE QYTETARËVE TË ULQINIT NË VALDANOS

TV Ul-info: GJELOSH GJOKAJ – “BABAI” I GRAFIKËS MODERNE

Themelohet Klaster i Bujqëve të Malit të Zi: SKENDER KALEZIQI ZGJIDHET NËNKRYETAR
Themelohet Klaster i Bujqëve të Malit të Zi: SKENDER KALEZIQI ZGJIDHET NËNKRYETAR

Në Dhomën e Tregtisë së Malit të Zi u mbajt Kuvendi Themelues i Klasterit të Prodhuesve Bujqësor nga Mali i Zi. Në Kuvendin themelues morën

Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT
Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT

Me rastin e njëvjetorit të vdekjes së kryetarit të saj Dritan Kurti, Shoqata “Ora” do të organizojë mbrëmjen përkujtimore “Një vit pa Dritanin”. Në kuadër

Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!
Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!

“Me kënaqësi dhe lumturi hyj në Valdanos”, deklaroi kryetari i Këshillit Komunal të Lëvizjes Qytetare URA Omer Bajraktari. Ai tha që padrejtësia shumëdekadëshe më në

BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT
BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT

I rrethuar nga fabrika dhe magazina të braktisura, gazetari i Ulqinit Mustafa Canka diskuton për zogjtë me një çift të moshuar gjerman në kriporet dikur

Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”
Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”

Në kuadër të fushatës ULtra Green, të dielën, më 24 tetor 2021, në periudhën nga ora 11:00-15:00, në Ranë do të organizohet prezantimi i aktivitetet