Lajme nga kategoria

Politikë

Çështja, statusi dhe administrimi i Kripores së Ulqinit mbetet ende në fokusin e opinionit evropian politik dhe profesional. Këtë e tregon paralajmërimi i bashkëkryetarit …
Çështja, statusi dhe administrimi i Kripores së Ulqinit mbetet ende në fokusin e opinionit evropian politik dhe profesional. Këtë e tregon paralajmërimi i bashkëkryetarit …
Deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Fatmir Gjeka vlerësoi se një vit pas zgjedhjeve parlamentare edhe ato që konsiderohen si fitues të zgjedhjeve, …
Deputeti në Kuvendin e Malit të Zi Fatmir Gjeka vlerësoi se një vit pas zgjedhjeve parlamentare edhe ato që konsiderohen si fitues të zgjedhjeve, …
Ambasadori i Kosovës në Malin e Zi Ylber Hysa bëri të mërkurën një vizitë lamtumirse në Partinë Demokratike. Shkëlqesia e Tij foli me drejtuesit …
Ambasadori i Kosovës në Malin e Zi Ylber Hysa bëri të mërkurën një vizitë lamtumirse në Partinë Demokratike. Shkëlqesia e Tij foli me drejtuesit …
Edhe përkundër masave të reja ndaj panedemisë nga ana e institucioneve të malit të Zi, kufijtë janë të hapur pa kurrfarë pengese  për turistët …
Edhe përkundër masave të reja ndaj panedemisë nga ana e institucioneve të malit të Zi, kufijtë janë të hapur pa kurrfarë pengese  për turistët …
Kumtesë për opinion të deputetit të Koalicionit Shqiptar „Bashkë një za“ dhe kreut të Partisë Demokratike, Fatmir Gjeka. Pasi NP “Parqet Kombëtare të Malit …
Kumtesë për opinion të deputetit të Koalicionit Shqiptar „Bashkë një za“ dhe kreut të Partisë Demokratike, Fatmir Gjeka. Pasi NP “Parqet Kombëtare të Malit …
Në fillim të vitit të ardhshëm do të fillojë ndërtimi i urës mbi Bunë e cila lidh Malin e Zi me Shqipërinë, gjegjësisht Ulqinin …
Në fillim të vitit të ardhshëm do të fillojë ndërtimi i urës mbi Bunë e cila lidh Malin e Zi me Shqipërinë, gjegjësisht Ulqinin …
PRESIDENTES SË KOSËVËS Zonjës Vjosa Osmanit, KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS Zotëri Albin Kurti dhe KRYETARIT TË KUVENDIT TË KOSOVËS Zotëri, Glauk Konjufca Të nderuar, Presidente …
PRESIDENTES SË KOSËVËS Zonjës Vjosa Osmanit, KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS Zotëri Albin Kurti dhe KRYETARIT TË KUVENDIT TË KOSOVËS Zotëri, Glauk Konjufca Të nderuar, Presidente …
  Anëtari i koalicionit shqiptar “Bashkë një za” dhe kreu i Partisë Demokratike, Fatmir Gjeka, vlerësoi vendimin e Këshillit të Privatizimit të Qeverisë së …
  Anëtari i koalicionit shqiptar “Bashkë një za” dhe kreu i Partisë Demokratike, Fatmir Gjeka, vlerësoi vendimin e Këshillit të Privatizimit të Qeverisë së …

Klan Kosova: MYSAFIR MUNIB ABAZI – SI E KALOI ULQINI SEZONIN VEROR

Abazoviq: FILLON KTHIMI I PRONAVE QYTETARËVE TË ULQINIT NË VALDANOS

TV Ul-info: GJELOSH GJOKAJ – “BABAI” I GRAFIKËS MODERNE

Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT
Të dielën në Katërkollë: MBRËMJE PËRKUJTIMORE KUSHTUAR DRITAN KURTIT

Me rastin e njëvjetorit të vdekjes së kryetarit të saj Dritan Kurti, Shoqata “Ora” do të organizojë mbrëmjen përkujtimore “Një vit pa Dritanin”. Në kuadër të mbrëmjes përkujtimore do të shfaqet filmi dokumentar

Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!
Bajraktari: VALDANOSI IU KTHYE QYTETARËVE, DUHET EDHE ULQININ!

“Me kënaqësi dhe lumturi hyj në Valdanos”, deklaroi kryetari i Këshillit Komunal të Lëvizjes Qytetare URA Omer Bajraktari. Ai tha që padrejtësia shumëdekadëshe më në fund po përmirësohet. “Si

BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT
BIRN: KRIPORJA ËSHTË ENDE NJË THESAR I ULQINIT

I rrethuar nga fabrika dhe magazina të braktisura, gazetari i Ulqinit Mustafa Canka diskuton për zogjtë me një çift të moshuar gjerman në kriporet dikur të famshme të këtij qyteti bregdetar malazez. Me

Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”
Komuna e Ulqinit: TË DIELËN NË RANË FUSHATA “ULtra Green”

Në kuadër të fushatës ULtra Green, të dielën, më 24 tetor 2021, në periudhën nga ora 11:00-15:00, në Ranë do të organizohet prezantimi i aktivitetet dhe shpërndarja e broshurave. Në orën 13:00, gazetarëve

Shkarkimet dhe emërimet në Drejtorinë e të Ardhurave dhe Doganave: PAS ULQINAKUT VJEN ULQINAKJA
Shkarkimet dhe emërimet në Drejtorinë e të Ardhurave dhe Doganave: PAS ULQINAKUT VJEN ULQINAKJA

Qeveria e Malit të Zi në mbledhjen e djeshme elektronike ka shkarkuar nga detyra ushtruesin e detyrës së drejtorit të Drejtorisë së të Ardhurave dhe Doganave, Mr. Aleksandar Damjanoviq. Ai gjatë gjashtë