Lajme nga kategoria

Shpallje

Dhomë gjumi (krevet komode dhe ormar pa dushek) – 550 Euro Dhoma fjetje për fëmi (2 ormar 2 kreveta dhe 2 dyshekë) – Euro …
Dhomë gjumi (krevet komode dhe ormar pa dushek) – 550 Euro Dhoma fjetje për fëmi (2 ormar 2 kreveta dhe 2 dyshekë) – Euro …
Inaugurim festiv i super-marketit “Franca” tek Stacioni i autobusëve, më 06 Prill në orën 08.00. Me rastin e inaugurimit, blerësit do të kenë disa …
Inaugurim festiv i super-marketit “Franca” tek Stacioni i autobusëve, më 06 Prill në orën 08.00. Me rastin e inaugurimit, blerësit do të kenë disa …
Botime të reja: “NË HORIZONT” E VALBONA BAJRIT
Botime të reja: “NË HORIZONT” E VALBONA BAJRIT

“Në horizont” është libri më i ri i autores Valbona Bajri. Vet titulli “Në horizont” jep të kuptojmë se libri trajton tema me motive nga më të ndryshmet si: të natyrës, patriotike,

Insider.com: DRITAN ABAZOVIQ UDHËHEQËSI MË I RI SHTETËROR NË EVROPË, I TRETI NË BOTË
Insider.com: DRITAN ABAZOVIQ UDHËHEQËSI MË I RI SHTETËROR NË EVROPË, I TRETI NË BOTË

Publikimi global i lajmeve Insider.com publikoi një listë të renditjes së liderëve shtetëror më të rinj në botë, të renditur sipas moshës. Në atë listë, kryeministri Dritan Abazoviq (37) është në vendin

Pasojat e reshjeve të shumta: DISA PJESË TË ULQINIT NËN UJË
Pasojat e reshjeve të shumta: DISA PJESË TË ULQINIT NËN UJË

Shiu që ka rënë pa kursim ditët e fundit ka bërë që një pjesë e Ulqinit të jetë nën ujë. Kjo vlen veçanërisht për Adën dhe një pjesë të Shtojit, ku uji ka hyrë në disa objekte banimi. Niveli i ujit në

Botim i ri: SHKOLLA SHQIPE NË ULQIN – Historiku dhe veteranët
Botim i ri: SHKOLLA SHQIPE NË ULQIN – Historiku dhe veteranët

Këto ditë doli nga shtypi libri i ri të autorëve Hajro Ulqinaku dhe Gani Karamanaga.   PARATHËNIE Shqiptarët të administruar nga Mali i Zi, nga viti 1878 e këndej kanë qenë me pasoja të rënda për të gjithë

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të martën, më 23 dhe 24 janar, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: në periudhën prej ores 8 deri