CEDIS: TË MARTËN PA ENERGJI ELEKTRIKE NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT

cedisNga Sistemi Malazez i Elektroshpërndarjes (CEDIS) njoftuan Portalin Ul-info se të martën, me 10 dhjetor, pa energji elektrike, do të jenë vendbanimet:

– në periudhën prej orë 08 deri në 15 – Shtodra,

– në periudhën prej orës 08:30 deri në 13: Pinjesh (hoteli Albatros),

– në periudhën prej orës 08 deri në 16:30: Kravari Poshtë dhe Lartë, Shtegvasha, Shtodra, Lisën Bore dhe Amulli,

– në periudhën prej orës 12 deri në 15:30 – Shtoji dhe Ada e Bunës,

– në periudhën prej orës 08:30 deri në 13: rrethina e repetitorit – Pinjeshi, Bratica, Krytha, Krruçi, Valdanosi, Kodra, Kollomza, Pistulla, Gaçi, Zogajt, Mali i Brisë, Darza dhe Shën Gjergji,

– në periudhën prej orës 08 deri në 12:30: Meterizi dhe Kalaja (ndërprerje të përkohshme në furnizim gjatë periudhës së përmendur),

– në periudhën prej orës 08 deri në 14:30: një pjesë e vendbanimit nga Komuna deri tek rrethi (ndërprerjet e përkohshme në periudhën e përmendur).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI
Bajraktari me bashkëpunëtorët dhe drejtuesit e Otrant Olympikut në Shtëpinë e Futbollit: ULQINI SË SHPEJTI DO TË KETË STADIUM MODERN FUTBOLLI

Kryetari i Komunes Omer Bajraktari me bashkepuntor dhe perfaqesues te klubit Otrant Olympic u prit sot ne takim nga presidenti i Federates se Malit te Zi Dejan Saviqeviq dhe sekretari Miomir Gjurgjevac.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre