Cungu te Haradinaj: MBËSHTETJE KANDIDATIT TË AAK-së PËR KRYETAR TË PRISHTINËS

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kryetari i Aleancës për Prishtinën, Besnik Tahiri, ka pritur të martën në selinë e AAK-së kryetarin e Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, njëherit kryetar i partisë Forca e Re Demokratike, i shoqëruar me deputetë dhe zyrtarë të tjerë të lartë të kësaj partie dhe të shqiptarëve në Malin e Zi.Kryetari Haradinaj, duke i falënderuar për bashkëpunimin, kryetarin Cungu dhe kolegët e tij, ka thënë se AAK ka një koordimin të rregullt me pushtetin lokal të Ulqinit, kryetarin Cungu dhe partinë Forca e Re Demokratike.

“Koordinimi ynë i vazhdueshëm dhe bashkëpunimi në të gjitha fushat, është në funksionim të koordinimit të punës në të mirë të shqiptarëve në të dy anët e kufirit, por edhe në koordinim dhe bashkëpunim të mëtejmë të mirë midis Kosovës dhe Malit të Zi, si dy shtete me fqinjësi të mirë”, ka thënë kryetari Haradinaj.Nga ana e tij, Nazif Cungu, kryetar i Komunës së Ulqinit dhe lider i Forcës së Re Demokratike, ka thënë se me kryetarin Haradinaj dhe AAK-së, Komuna e Ulqinit dhe partia e tij, kanë një bashkëpunim të mirë dhe të ngushtë, që është në funksion të lehtësimit të raporteve ndërshqiptare por edhe ndërshtetërore, Kosovë-Mali i Zi.

Ai e ka përgëzuar kryetarin Haradinaj për rolin e tij konstruktiv dhe me peshë në të gjitha proceset që po kalon Kosova dhe për mbështetjen që ua jep shqiptarëve të Malit të Zi, në veçanti.
Kryetari Cungu, si nyje të këtij bashkëpunimi e ka potencuar rolin e kryetarit të Aleancës për Prishtinën dhe kandidatit të AAK-së për kryeqytetin, Besnik Tahiri.Ai e ka quajtur kryetarin Tahiri shembullin më të mirë të ndërtimit të një lideri me njohuri dhe vizion në udhëheqjen e pushtetit lokal dhe në ndërtimin e urave të bashkëpunimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.

Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT
Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT

Me rastin e fillimit të realizimit të projektit “Furnizimi me ujë dhe rregullimi i ujërave të zeza në bregdetin e Adriatikut – V, Ulqin”, kryetari i Komunës së Ulqinit Omer Bajraktari me bashkëpunëtorë

Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT
Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në fillim të javës së ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Delegacioni me kryeministrin do të përfshijë edhe një sërë ministrash

Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ
Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ

Kompania “Becovic Management Group” është duke punuar në rikonstruksionin e hotelit të saj “Mediteran”. Siç theksohet, deri në maj të këtij viti do të përfundojnë punimet për ndërtimin e “Ville Version”,

Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS
Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq bëri të ditur që së shpejti pritet të përfundojë adaptimi dhe rindërtimi i Urgjencës në Ulqin. Sipas tij, kjo dinamikë është është dakorduar të hënën në një bisedë