Dita e Flamurit: AKADEMIA SOLEMNE NË ULQIN

Keshilli-Nacional-i-Shqiptareve-logoMe rastin e Ditës së Flamurit, 101 vjetorin nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë dhe 570 vjet nga ngritja e flamurit kombëtar, Këshilli nacional i Shqiptarëve në Mal të Zi organizon akademinë solemne.

Solemniteti do të mbahet të enjten, më 28 nëntor, me fillim në ora 19, në Sallën e madhe të Qendrës për kulturë në Ulqin.

Me këtë rast do të ketë program të pasur kulturor-artistik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…