DN: GJEKA KËRKON VENDIN E KRYETARIT TË KOMUNËS

fatmir GjekaKoalicioni „Bashkë për të ardhmën e Ulqinit“ i cili është i mbledhur rreth deputetit të Partisë demokratike Fatmir Gjeka, ka ofertën për formimin e pushtetit nga Partia demokratike e socialistëve dhe Forca e re demokratike dhe në ditët në vijim do të sjell vendimin se me cilën parti do të bëj pushtet, shkruajnë „Dnevne novine“.

Kjo gazetë e Podgoricës vlerëson që koalicioni i Gjekës me shtatë mandate gjendet në pozicion të mirë negociues, si dhe që ajo shanset më të mëdha për formimin e qeverisjes i jep PDS-së.

Shtohet po ashtu  se në negociatat e koalicionit „Bashkë për të ardhmën e Ulqinit“ dhe PDS-së flitet që njeriu i parë i komunës të jetë dikush nga partitë nacionale shqiptare dhe që socialistët e Gjukanoviqit mund ta pranojnë këtë zgjidhje.

Si partner në këtë koalicion përmendet dhe Unioni demokratik i Shqiptarëve i Mehmed Zenkes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…
Në fund të vitit: NË ULQIN LEDRI VULA, ALBAN SKENDERAJ, S.QETKOVIQ…

Javët e fundit të këtij viti do t’i kalojmë në një atmosferë festive, me pije, ushqim, e mbi të gjitha muzikë të mire. Në skenën e “Sweet December” me 24 dhjetor do të ngjiten: Accoustic

CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË ENJTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të enjten, më 8 dhjetor, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: Pistulla,

Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI
Prezantohet programi Sweet December: MUND TË TËRHEQIM TURISTËT NGA I GJITHË RAJONI

“Besojmë se kemi eventin më të bukur që do ta ringjallë Ulqinin në këtë periudhë, me të cilin mund të tërheqim mysafirë nga i gjithë rajoni”, tha të mërkurën në prezantimin e programit të eventit “Sweet

Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS
Me mbështetjen e diasporës: HAPET FURRA E BUKËS NË OSTROS

Shoqata “Kraja”, e cila vepron në SHBA dhe ka filialin e saj në vendlindje, ka realizuar projektin e fundit – furrën e bukës në Ostros, transmeton Barinfo. Vitet e fundit kjo zonë nuk kishte furrë buke,

Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN
Teatri Teuta: TË SHTUNËN “SY N’SY“ ME BASHKIMIN

Stand up komedia të „Teatrit Teuta“, SY N’SY me aktorin Bashkim Alaj, do të shfaqet të shtunën, me 10 dhjetor, në Sallën e Madhe të Qendrës për Kulturë. Të ftuarit e Bashkimit do të jenë kryetarët