Dnevne novine: TË GJITHË DALIN VET NË ZGJEDHJE NË ULQIN

na-pomolu-izlaz-visemjesecne-krize-ul-parlamentu-forca-zagrljaju-dps-a-slika-302425Të gjitha partitë politike do të marrin pjesë vet në zgjedhjet në Ulqin, shkruajnë “Dnevne novine”. Përjashtim është ndoshta vetëm Partia demokratike e Fatmir Gjekes, i cili tha që mundësit janë të mëdha që kjo parti të marrë pjesë në formë koalicioni.

“Presim të bëjmë rezultat të mirë dhe të jemi lista më e fortë në këto zgjedhje”, tha ai.

Funksionari i lartë i PDS-së Luigj Shkrela për këtë gazetë tha që qytetarët e Ulqinit duhet shikojnë Petnjicën dhe ti japin përparësi partive qytetare. “Qytetarët më në fund duhet të kuptojnë që asnjë strukturë politike një nacionale jo vetëm që nuk ka dhënë rezultate por asnjë mandat nuk e ka përfunduar deri në fund”, shtoi ai.

Ai theksoi që pret rezultat të mirë, ndërsa optimistë janë dhe në PSD. “Në tërë Malin e Zi shënojnë rritje të ndjeshme të përkrahjes, sepse votuesit e kanë njohur konsistencën dhe politiken parimore të partisë tonë. Optimizmin e bazojmë edhe në rezultatet që kemi arritur si pjesë e strukturës qeverisëse në Ulqin”, tha shefi i Klubit të këshilltarëve të PSD Skender Elezaga.

Shpresë për sukses kanë dhe në Malin e Zi Pozitiv i cili për herë të parë merr pjesë në zgjedhjet lokale në Ulqin. “Qytetarëve do të ju ofrojmë konceptin e ri të udhëheqjes së qytetit për të cilin jemi të bindur që më në fund mundet ta çoj Ulqinin përpara mbas shumë viteve. Programi jonë, që tani jam i sigurt, do të jetë ndryshe, më cilësorë dhe më afër qytetarëve të Ulqinit”, tha për “Dnevne novine” anëtari i Këshillit komunal të partisë Pozitive Omer Bajraktari duke theksuar që në listë të kësaj parti do të jenë “fytyra të reja me biografi të shkëlqyera”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit
Gjekë Gjonaj: SHKA “Tradita”, prezantuese e denjë e vlerave autoktone trashëgimore të Anës së Malit

Me këtë emër, në kuadër të Biznis Klubit “Ana e Malit”( BKA-së) në vitin 2013 u themelua ky ansambël me qëllim ruajtjen dhe kultivimin e vlerave kulturore dhe artistike të zonës së Anës së Malit. Kryetari

CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: EDHE TË PREMTEN PA RRYMË NJË PJESË E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të premten, më 10 shkurt, në periudhën prej orës 8 deri në 15,00, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: një pjesë

Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË
Presidentja e Kosovës Osmani Sadriu: NË ULQIN NDIHEMI SI NË SHTËPINË TONË

“Në Ulqin ndihemi si në shtëpinë tonë. Falënderoj të gjithë ata që hapën shtëpitë dhe zemrat e tyre për mërgimtarët nga Kosova në vitin 1999”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu.

Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE
Ulqin: PARALAJMËRIM I ARDHJES TË ZINXHIRIT GJERMAN TË SUPERMARKETËVE

Zinxhir i njohur i dyqaneve ushqimore “Lidl” është i interesuar për hapjen e një objekti në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Me këtë rast, drejtuesit e asaj kompanie kanë biseduar me kryetarin e Komunës së

Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë
Ana e Malit: Filloi ndërtimi i Qendrës së Komunitetit në Krythë

Me date 2 shkurt 2023 është bërë betonimi i pllakës së Qendrës së Komunitetit Krythë. Ky projekt është një investim që po mbulohet në tërësi nga diaspora e ketijë komuniteti. Objekti ka një sipërfaqe mbi