Dr. Ibrahimi: PLANI AMBICIOZ I PUNËS NË KËTË VIT

Agron Ibrahimi“Prioritetet në punën e Sekretariatit për Ekonomi dhe Zhvillim në vitin 2019 do të jenë miratimi i disa strategjive të zhvillimit siç janë strategjia e zhvillimit rural të turizmit, hartimi i dokumenteve strategjike për zhvillimin e bujqësisë, promovimi dhe zhvillimi i bujqësisë dhe sjellja e vendimit për masat nxitëse, nxitja e zhvillimit të sipërmarrjeve të vogla dhe të mesme, krijimi i kushteve për ndërtimin e Qendrës për grumbullimin dhe shpërndarjen e prodhimeve bujqësore, si dhe promovimi i mundësive investuese në Komunë të Ulqinit”, tha drejtuesi i këtij resori Dr. Agron Ibrahimi.

Ai shtoi se këto masa planifikohen të implementohen në bashkëpunim me ministritë kompetente.

“Po ashtu, në bashkëpunim me organet tjera lokale do të fokusohemi në parandalimin e ekonomisë informale, sidomos në sferën e ofrimit të shërbimeve për akomodimin e mysafirëve”, theksoi Ibrahimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do