Dr. Jakupi: ULQINI PO VDES, CUNGU TË JAP DORËHEQJE, ZGJEDHJE TË REJA

Isat JakupiCka po ndodhe me Ulqinin tone te bukur? A jam ne enderr apo letargji, me doren qe po e con drejt vdekjes me temel? Statistika tregon qe kryetari i tanishem eshte me i dobte cdohere ne historin e Ulqinit. Te krahasohemi me nje Plluzhine, Zhablak, Shavnik, Mojkovac, dicka apsurde! Shperblehen Boshnjaket me vende udhheqese ne Te mirat detare dhe ne Kripore! A eshte kjo cmim qe Cungu te vinte per kryetar?

Keshilli Nacional u shendrru ne familjarizem, Ministria e pakicave merret me LGBT, kurse rinia iken per cdo dite.

Ku jane parat e Vodovodit mbi 20 milion, ku jan parat qe i lejoi Qeveria per Kalane 250.000, ku mbeten? Cfare me goditjen e eger qe cdo dit rregullohen pallatet pa letra? Per ate kerkoj te jepsh dorhekjen pa evokuar urgjent dhe te shkom ne zgjedhje te parakohshme, thuhet në kumtesën e kryetarit të Partisë qendrore shqiptare për integrime (PQSHI) Dr. Isat Jakupit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE
Në fund të shkurtit: SEANCA E PËRBASHKËT E QEVERISË SË MALIT TË ZI DHE QEVERISË SHQIPTARE

Qeveria e Malit të Zi do të mbajë një seancë të përbashkët me qeverinë shqiptare në fund të këtij muaji, mëson Portali Ul-info. Siç pritej, me atë rast në Podgoricë do të nënshkruhen më shumë se 10 marrëveshje

Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN
Abazoviq: KONKURS PËR RREGULLIMIN E PLAZHIT TË VOGËL DHE NJË TUNELI ME LIMAN

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq njoftoi gjatë vizitës së fundit se do të shpallet një konkurs ndërkombëtar për rregullimin e Plazhit të Vogël dhe një tunelit që do ta lidhë atë me Limanin. “Kjo

CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT
CEDIS: TË HËNËN DHE TË MARTËN PA RRYMË NJË PJESË E MADHE E KOMUNËS SË ULQINIT

Nga Sistemi malazez i elektroshpërndarjes (CEDIS) thanë për Portalin Ul-info se të hënën dhe të martën, më 6 dhe 7 shkurt, pa energji elektrike do të jenë këto vendbanime: të hënën: në periudhën prej orës

Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT
Ulqin: PORTI I PESHKIMIT NË KEPIN E GJERANAVE DO TË KETË MBI 90 VENDE TË ANKORIMIT

Në fillim të Plazhit të Madh, në një sipërfaqe prej rreth 81 mijë metrash katrorë, do të ndërtohet një port peshkimi. Porti do të do të ketë dedikim të përzier, gjëgjësisht do të ketë 60  vende ankorime

OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI
OT: OFERTA TURISTIKE E ULQINIT NË PANAIRIN NË LETONI

Organizata Turistike e Ulqinit, nen organizimin e Organizates nacionale Turistike te Malit të Zi, po merr pjese për herë të parë në panairin e turizmit Balt Tour 2023, i cili do të mbahet në Riga nga data