Dr. Marnikoviq: FILLOI ADAPTIMI, DO TË INVESTOHEN 450.000 EURO

 

Dom 1Për adaptimin e Shtëpisë së Shëndetit në Ulqin, në kuadër të projektit “Efikasiteti energjetik në Mal të Zi – faza e dytë”, do të investohen 450 mijë euro.

Kontrata ka të bëjë me zëvendësimin e dritareve, vendosjen e termoizolimit në fasadë, vendosjen e termoizolimit në pullaz, zëvendësimi dhe avancimi i sistemit për përgatitjen e ujit të ngrohtë sanitar, përmirësimi i sistemit të ndriçimit dhe atij të ngrohjes.

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit Dr. Pavlle Marnikoviq tha se afati për përfundimin e punimeve është një qind ditë, por duhet marrë parasysh edhe kushtet klimatike.

“Ditë e madhe për Shtëpinë e Shëndetit në Ulqin. Punimet filluan. Ky projekt i madh të punësuarve do ti krijojë kushte më të mira për punë, ndërsa në veçanti gëzohem për pacientët, sepse këtu do të kenë qëndrim më të këndshëm”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit
Të premten në Kala: Përurimi i dy librave të Adriatik Kelmendit

  Promovimi i dy librave të njohur, të autorit Adriatik Kelmendi, do bëhet në hapësirat e Muzeut të Ulqinit, të premten nga ora 20:30, në Kalanë e Ulqinit. Këtë e bëri të ditur vet drejtori i Klan

Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË
Policia: ARRESTOHET PERSONI ME 54 GRAMË MARIHUANË

Mbrëmë rreth orës 19:30 policia ka ndaluar veturën në Kodra dhe ka kontrolluar shoferin P.P. (42) nga Tivari, është bërë e ditur nga Drejtoria e policisë. “Aty është gjetur një pako PVC me lëndë narkotike

Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT
Qeveria e Malit të Zi: NGA NESËR MË TË LIRË ÇMIMET E KARBURANTIT

Nga e martja do të ketë zbritje të re në të gjitha llojet e karburanteve nga nëntë deri në 12 cent në pompa, shkruajnë mediat. Eurosuper 98 do të kushtojë 1.39 euro, Eurosuper 95 do të kushtojë 1.35 euro,

Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME
Keshilli Organizativ : PROTESTA NË KRYTHË SHTYHET PËR JAVËN E ARDHËSHME

Ju informojme se pas ngjarjes tragjike te ndodhur ne qytetin e Cetines dhe ne shenje repekti ndaj familjeve te viktimave, Keshilli Organizativ i protestes se banoreve te Krythes dhe Mërkotit kane marre

Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN
Bisedime rreth investimeve të shtetit IBRAHIMI DHE BEQAJ TË HËNËN ME BAJRAKTARIN

Sekretari shtetëror i Ministrisë së Financave, dr Agron Ibrahimi, dhe drejtori i Drejtorisë për Investime Kapitale, Esmir Beqaj, do të qëndrojnë të hënën per vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Ato do