Drejtoria e policisë: U ARRESTUA TRESHJA GRABITËSE NË ULQIN

Punonjësit e drejtorisë së policisë kanë identifikuar dhe arrestuar  A.P. (22) nga Ulqini, A.N. (19) nga Shkodra dhe B.S. (20) nga Drenica (Kosova), për shkak të dyshimit që kanë kryer tre vepra penale – dy grabitje dhe një vjedhje, është lajmëruar nga ky institucion.

Ato, siç dyshohet, të martën në mëngjes kanë kryer veprën penale grabitje, në mënyrë që kanë lënduar rëndë Drazhen Gjakonoviqin nga Ulqini, rojtarin në barin “SFRJ”, i cili ndodhet në grykën e lumit Buna, si dhe kanë marrë një pjesë të konsiderueshme të mjeteve teknike, e cila pastaj u gjet në shtëpi ku të dyshuarit kanë qëndruar.

Përreth shtëpisë – në sera dhe objektin ndihmës të njërit nga to – A.P. janë gjetur dhe marrë pushka automatike për të cilën dyshohet që është përdorë në njërën nga tre veprat penale dhe 500 fishekë të kalibrit të përshtatshëm për atë armë.

Hetimet e mëtejshme kriminalistike kanë treguar drejt dyshimit që A.P., A.N. dhe B.S, kanë kryer edhe një grabitje, më 21 gusht tek lagja Maqedonase në Shtoj, si dhe me 17 gusht në vjedhjen në objektin e pikës së karburantit “Lukoil”, në Vlladimir.

Të dyshuarit, me raport të veçantë janë dorëzuar të martën Prokurorit të lartë të shtetit në Podgoricë, me dyshim të bazuar që i kanë kryer veprat e përmendura penale.

Portali UL-info mëson që personi i emëruar me inicialet A.P. në deklaratën e Drejtorisë së policisë është Adrijan Prenrekaj, shtetas i Malit të Zi, prindërit e të cilit nga Kosova janë zhvendosur në Ulqin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e

Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT
Komuna e Ulqinit: PROJEKTI ME VLERË RRETH 20 MILION EURO FILLON NË MES TË SHKURTIT

Me rastin e fillimit të realizimit të projektit “Furnizimi me ujë dhe rregullimi i ujërave të zeza në bregdetin e Adriatikut – V, Ulqin”, kryetari

Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT
Në fillim të javës së ardhshme: KRYEMINISTRI ABAZOVIQ NË VIZITË ZYRTARE NË KOMUNËN E ULQINIT

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në fillim të javës së ardhshme do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Komunën e Ulqinit. Delegacioni me

Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ
Rikonstruksioni i “Mediteranit”: VILA E RE LUKSOZE ME DY PISHINA DERI NE MAJ

Kompania “Becovic Management Group” është duke punuar në rikonstruksionin e hotelit të saj “Mediteran”. Siç theksohet, deri në maj të këtij viti do të përfundojnë

Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS
Ulqin: ABAZOVIQI PARALAJMËRON SË SHPJETI PERFUNDIMIN E ADAPTIMIT TË URGJENCËS

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviq bëri të ditur që së shpejti pritet të përfundojë adaptimi dhe rindërtimi i Urgjencës në Ulqin. Sipas tij,