Durrës: Plagoset me thikë shtetasi i Malit të Zi (e plotësuar)

Shtetasi nga Mali i Zi, 40 vjeçari Milan Klikovac, është plagosur me thikë në rrethana ende të pasqaruara nga policia.

Ai është qëlluar me thikë në kohen që ka qenë duke dalë nga hoteli, rreth orës 5 të mengjesit.

Shkak i ngjarjes ka qenë një konflikt për motive banale me një tjetër klient në barin e hotelit pasi kishin konsumuar alkool gjatë gjithë natës dhe ishin në gjendje të dehur. Konflikti verbal ka degjeneruar në dhune fizike. Pasi e ka qëlluar me thikë në bark, autori është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa shtetasi malazez është dërguar në spitalin rajonal të Durrësit. Pas, ndërhyrjes mjekësore mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorit. / Panorama/Shekulli/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reportazh: Deti dhe ndërkulturalizmi

Intervista e parë e kryetarit Omer Bajraktari: GJENDJA NË KOMUNË, VIZIONI I ZHVILLIMIT, PLANET…